Kiedy zlecić druk kalendarzy reklamowych?

Lipiec 18, 2017

W okresie wakacji niewiele osób myśli jeszcze o końcu roku. Tymczasem wszyscy klienci, ci indywidualni i nie tylko, lubią otrzymywać gadżety reklamowe w postaci kalendarzy. Jednak najlepszy czas na druk kalendarzy to właśnie lato.

Kalendarze papierowe, mimo szybkiego rozwoju technologicznego, wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem i są powszechnie wykorzystywane na co dzień. Wybór kalendarzy na rynku jest spory. Wiele w tym przypadku zależy od osobistych preferencji, przyzwyczajeń czy wykonywanego zawodu. W niemal każdym domu czy firmie spotkać można klasyczny kalendarz ścienny – trójdzielny, jednodzielny, plakatowy czy wieloplanszowy. Pole do popisu jest więc spore. Taki projekt trzeba jednak dobrze przemyśleć. Sam druk również nie należy do najszybszych, a więc najlepiej zlecić go ze sporym zapasem czasu. Wówczas można uniknąć kolejek w drukarniach i zająć się zamówieniem na spokojnie. Lipiec czy sierpień to doskonały moment na druk kalendarzy.

Odpowiednio wcześnie warto zamawiać przede wszystkim kalendarze wieloplanszowe i trójdzielne, których wykonanie wymaga sporego nakładu pracy. Jeszcze więcej czasu na przygotowanie potrzebują na ogół kalendarze książkowe. Te realizowane na indywidualne zamówienie to praca nawet na trzy miesiące. W tym przypadku zaprojektować trzeba bowiem nie tylko okładkę, ale i wnętrze kalendarza. Do tego dochodzą różnego rodzaju wklejki reklamowe i nie tylko. Takie kalendarze idealnie jest zamawiać już w czerwcu. Z kolei na inne kalendarze – podkładowe, listkowe czy biurkowe trzeba zwykle poczekać kilka tygodni.

Wczesne rozpoczęcie prac nad przygotowaniem reklamowego kalendarza firmowego to szansa na zrealizowanie zlecenia w odpowiednim czasie. Kalendarze są wówczas dopracowane w każdym szczególe, bo jest na to czas. Początek grudnia to ostatni moment na ich wysyłkę do klientów. Kalendarze reklamowe wysyłane późno, w okolicach Bożego Narodzenia czy po Nowym Roku nie spełniają już tak dobrze swojego zadania marketingowego. Wówczas każdy klient już taki kalendarz po prostu ma.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.