Jak zaprojektować kalendarze reklamowe?

Lipiec 3, 2017

Druk kalendarzy reklamowych co roku cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony wielu firm. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kalendarze różnego rodzaju są wciąż godnym uwagi gadżetem reklamowym. Jednak każdy kalendarz tego typu musi być przede wszystkim dobrze zaprojektowany. Jak więc się za to zabrać?

Trzeba pamiętać, że kalendarze mają różne konstrukcje, a więc i projekty. Zawsze więc należy je przygotowywać na odpowiedniej makiecie. Szczególnie mocno uważać warto, projektując kalendarze ze spiralą. W tym przypadku lepiej jest unikać tekstów w jej okolicy. Podobnie jest w przypadku kalendarza z listwą. Zawsze też należy zachować bezpieczny odstęp od krawędzi. Co ciekawe, wielu grafików zapomina też o dziurce, na której kalendarz finalnie się zawiesza. W tym miejscu logo z całą pewnością nie jest dobrym pomysłem.

Zawsze warto korzystać z makiety przygotowanej przez daną drukarnię. Nie są one umieszczane na stronach internetowych bez powodu. Dzięki temu można mieć pewność, że projekt został przygotowany poprawnie i kalendarze wydrukują się bez żadnych przykrych niespodzianek. Szczególnie uważać trzeba w okolicach newralgicznych, obok spiral, listw, a także kalendariów. Kalendaria zresztą są najczęściej już gotowe – zaprojektowane przez samą drukarnię. Można je zobaczyć na stronie internetowej. Istnieje wprawdzie możliwość ich samodzielnego zaprojektowania, ale generuje to tylko dodatkowe koszty. Poza tym druk takich kalendarzy trwa zazwyczaj więcej i traktowany jest jako zamówienie niestandardowe. Tymczasem kalendaria to kalendaria i niewiele osób finalnie zwraca na nie większą uwagę.

Kluczem do sukcesu podczas projektowania jest trzymanie się wytycznych samych drukarni. Druk kalendarzy jest bowiem w dużej mierze uwarunkowanymi wymaganiami technologicznymi. Dlatego to właśnie drukarnie ustalają limit farby itd. Warto się do nich stosować, bo w przeciwnym wypadku kalendarze mogą po wydrukowaniu prezentować się nieciekawie. Wówczas jednak za późno jest już na jakiekolwiek zmiany.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.