Jak zaprojektować kalendarz ścienny?

Listopad 8, 2017

Wiele drukarni internetowych posiada w swojej ofercie różne formy i odmiany kalendarzy ściennych. Ich podstawowe rodzaje podzielić można ze względu na konstrukcję. Różni się ona w zależności od sposoby praktycznego zastosowania kalendarzy ściennych. W każdym przypadku szablon kalendarzy ściennych powinien być odpowiednio dopasowany do ich konstrukcji.

Trójdzielne kalendarze ścienne standardowe

 

Budowa trójdzielnych kalendarzy ściennych charakteryzuje się wypukłą główką przymocowaną do jednolitej podstawy dla kalendariów, zwykle w kolorze szarym. Głównym obszarem reklamowym powierzchni jest główka, jednak opcjonalnie szablon kalendarzy ściennych trójdzielnych może również uwzględniać specjalnie zaprojektowaną stopkę. Najbardziej wartościowe i najlepiej nadające się do zaakcentowania elementy warto umieścić na główce. Bardzo dobrze w tej formie sprawuje się na przykład logo firmowe, które można dodatkowo uszlachetnić specjalnym lakierem.

Kalendarze ścienne trójdzielne Maxi

Szablon kalendarzy ściennych trójdzielnych Maxi różni się od typu standardowego przede wszystkim większa powierzchnią udostępnioną do zadruku. W projekcie zastosować można również część tylną, na przykład wykorzystując ją w formie interesującego tła lub zamieścić pomiędzy kalendariami dodatkowe informacje. Taki kalendarz może posiadać wypukłą lub płaską główkę oraz spiralowaną lub klejoną konstrukcję. Całość uszlachetnić można za pomocą lakieru wybiórczego UV lub poprzez wykonanie foliowania matowego lub błyszczącego. Bardzo często drukarnie pozwalają także na wykonanie mieniącego się wykończenia metalicznego.

Jednodzielne kalendarze ścienne wypukłe i płaskie

Kalendarz jednodzielny składa się z pojedynczej części, która posiada nieco większy format oraz kalendarium jednomiesięczne. Standardowo szablon kalendarzy jednodzielnych uzupełniony jest w kalendarium czarno-czerwone, jednak projektant może dokonać personalizacji tej opcji. Podczas projektowania należy pamiętać o tym, aby ważne elementy nie znalazły się w miejscach dziurek oraz kalendarium.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.