Jak zaprojektować kalendarz adwentowy?

Grudzień 7, 2017

Zwyczaj tworzenia kalendarzy adwentowych pochodzi z Niemiec. Tam, w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe, na których zapalano 4 świece, symbolizujące cztery tygodnie adwentu.

Kalendarze adwentowe podobają się głównie dzieciom, którym milej upływa oczekiwanie do Świąt Bożego Narodzenia. Pomagają one odliczać czas, a także stanowią ciekawą ozdobę, zanim w domu pojawi się choinka. W kalendarzu zwykle na dzieci czekają niespodzianki: cukierki, albo inne małe drobiazgi, takie jak kredki, skarpetki, czy szklane kulki. Pomysłów na prezenty jest mnóstwo. Również pomysłów na kalendarze jest bardzo wiele.

Jednym ze sposobów na kalendarz adwentowy jest uszycie go. Baza kalendarza jest dosyć prosta: prostokąt materiału, a na nim naszyte kieszonki do których chowamy drobne prezenciki.

Jeśli mamy mniej czasu, kalendarz adwentowy możemy zaprojektować on-line, a następnie po prostu go wydrukować. Istnieje wiele edytorów zdjęć działających on-line, które oferują kreatywne opracowanie zdjęć oraz przeniesienie ich na własny kalendarz adwentowy. Można tworzyć foto-kolaże w tematyce Bożego Narodzenia, lub wykorzystywać inne ciekawe motywy świąteczne przy projektowaniu własnego kalendarza.

W kalendarzu powinny znaleźć się 24 okienka, odpowiadające 24 dniom grudnia, aż do Wigilii. W każdym okienku należy umieścić drobny prezent, w postaci cukierka, czekoladki lub innego drobiazgu. Kalendarz można wydrukować samemu w domu, lub zamówić przez internet. Będzie to bardzo proste, ponieważ firmy oferujące kalendarze do własnego zaprojektowania posiadają edytory zdjęć, umożliwiające łatwe projektowanie swojego kalendarza.

Kupując kalendarz przez internet mamy zwykle możliwość wyboru prezencików znajdujących się w poszczególnych okienkach. Zazwyczaj są to czekoladki. Robiąc kalendarz własnoręcznie, możemy w każdym okienku włożyć inny podarunek.

Kalendarz adwentowy jest świetnym prezentem dla dzieci. 24 dni do Świąt Bożego Narodzenia staną się dzięki niemu słodkim przeżyciem dla obdarowanej osoby.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.