Rodzaje kalendarzy ściennych

Sierpień 28, 2017

Kalendarz to niezwykle praktyczny, ale i wizualnie estetyczny pomysł na prezent. Bardzo dobrze sprawdza się jako gadżet do firm, na przykład z logiem danego przedsiębiorstwa.

Kalendarz trójdzielny

 

Jest obecnie jednym z najpowszechniej wykorzystywanych – zarówno w domach jak i w biurach. Wszystko dlatego, że daje dużą wygodę i poglądowość na najbliższe miesiące, oraz na to, co już było. Każda zamawiająca taka kalendarz firma ma szansę na naprawdę dobrą reklamę w tak zwanej kolorowej „główce”, czyli na górze kalendarza. Każdy egzemplarz posiada kalendarium z imieninami oraz numerami tygodni. Tak zwane indywidualne kalendarze trójdzielne, to po prostu takie, które zostały spersonalizowane pod względem graficznym wedle zamówień poszczególnych klientów. Na takich kalendarzach umieszcza się wtedy: wybrane zdjęcia (z bazy drukarni albo ze zbiorów własnych), treści tekstowe, i dane kontaktowe zamawiającej firmy (jeśli tego sobie życzy). Takie kalendarze z nadrukiem wykonywane są na dobrej jakości materiałach, ze sztywnymi pleckami, by mogły służyć przez cały rok. Są tez wygodne w użytkowaniu, bo posiadają ruchomego okienka wskazującego „dzisiejszą” datę.

 

Inne rodzaje kalendarzy

 

Oprócz tego opisanego powyżej zdecydować można się na kalendarz bardzo podobny w wykonaniu, ale jednopodziałowy – co oznacza, ze widoczny jest na nim wyłącznie trwający miesiąc. Jest to kalendarz bardziej kompaktowy (ale nadal posiada miejsce na reklamę), dlatego zmieści się na każdej ścianie. Jeszcze innym pomysłem jest fotokalendarz, który zazwyczaj posiada jedną stronę na dany miesiąc, i każda z nich opatrzona jest dużym, kolorowym i wyraźnym zdjęciem. Natomiast kalendarze plakatowe, to takie, które na swojej powierzchni mają umieszczone wszystkie dwanaście miesięcy, plus ciekawą grafikę. Wszystkie te kalendarze ścienne stanowią funkcjonalne rozwiązanie, ułatwiające organizację codziennych spraw i planowanie dalszej pracy. Są one uniwersalne, bardzo użyteczne i dadzą radę wpasować się w każdą przestrzeń.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.