Przyciągnij wzrok przechodniów – stwórz oryginalny baner reklamowy

Sierpień 24, 2020

Większość przedsiębiorców samodzielnie przygotowuje swoje materiały reklamowe. Jest to związane przede wszystkim z oszczędnością kosztów. W przypadku produktów takich jak ulotki, broszury lub plakaty małe doświadczenie oraz niewielkie błędy mogą zostać niezauważone przez zwykłego odbiorcę oraz potencjalnego klienta. Są jednak takie formy reklamy, przy których widoczny będzie najmniejszy błąd, nawet przez laika. Dodatkowo nakłady finansowe są na tyle duże, że nie warto podejmować ryzyka. Do takich materiałów należą między innymi banery reklamowe.

Baner reklamowy charakteryzuje się przede wszystkim dużym rozmiarem oraz możliwością dotarcia do bardzo szerokiego grona odbiorców. Dzięki swojej wielkości oraz możliwości umieszczenia w miejscu, w którym będą go mijać setki lub tysiące osób staje się jednym z najlepszych nośników reklamy. Dlatego też warto zlecić przygotowanie projektu firmie, która posiada doświadczenie w realizacji tego typu produktów.

Jakie cechy powinien mieć skuteczny baner reklamowy:

  •         Slogan reklamowy – chwytliwe hasło to podstawa w przypadku banera reklamowego. To dzięki niemu przyciągniemy wzrok grupy docelowej oraz zainteresujemy treścią
  •         Wielkość i rodzaj czcionki – treści umieszczone na banerze muszą być czytelne nawet z większej odległości. Dodatkowo jej kolor nie może zlewać się z tłem lub grafiką
  •         Kolorystyka – z jednej strony powinna wiązać się z kolorystyką firmy, z drugiej nie może być zbyt intensywna. Odbiorca nie może czuć się przytłoczony podczas zapoznawania się z naszym projektem
  •         Lokalizacja – to nie tylko kwestia ilości osób, które zobaczą nasz baner. Ważne jest, aby treści na banerze były dopasowane do grupy odbiorców. Inaczej powinniśmy zaplanować baner, który będzie zlokalizowany blisko uczelni, a inaczej w przypadku korporacji lub banku.
  •         Oryginalność – stratą pieniędzy będzie przygotowanie klasycznego, powtarzalnego baneru. To bardzo ważne, aby nasz projekt wyróżniał się na tle innych, przyciągał wzrok, a następnie zainteresował treścią.

Skuteczna reklama to klucz do sukcesu, dlatego przy projektowaniu banerów reklamowych powinniśmy zaufać doświadczonym osobom, które dokładnie znają zasady przygotowywania tego typu materiałów promocyjnych. Da nam to pewność, że dobrze zainwestujemy środki, które zwrócą nam się w postaci nowych klientów. 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.