Planery

Styczeń 23, 2017

Każdego dnia zalewani jesteśmy informacjami. Piętrzą się obowiązki, sprawy do załatwienia czy projekty do wykonania. Trudno to wszystko zapamiętać, a jednocześnie efektywnie zarządzać swoim czasem. W życiu każdego pracownika, biznesmena, przedsiębiorcy czy osoby fizycznej niezbędne są planery.

Najczęściej są to spersonalizowane notatniki podzielone na tygodnie lub poszczególne dni. Od kalendarzy różnią się przede wszystkim tym, że nastawione są na osiąganie celów oraz rozwój osobisty. Dobrze zaprojektowane planery pomagają skutecznie planować, wyznaczać priorytety, a także motywować. Wedle badaczy z Dominican University of California spisywanie swoich celów oraz stałe przypominanie sobie o nich zwiększa ich realizację aż o 42%. Takie spersonalizowane zeszyty to także okazja do zrobienia analizy tygodnia, miesiąca czy roku. Co udało nam się osiągnąć? Co należy poprawić? Czy niektóre projekty wymagają większej ilości czasu? Regularnie prowadzony planer to pierwszy krok ku temu, by w końcu spełnić swoje noworoczne, wiecznie odwlekane postanowienia.

Więcej niż kalendarz, czyli planery i ich sekrety

Druk planerów to prawdziwy dylemat, wszak w grę wchodzą marzenia oraz osiągnięcia w skali całego roku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które dopasowane są do odmiennych preferencji. Można wybierać między tymi z uprzednio przygotowanymi kartkami na każdy dzień, jak i tymi, które pozwalają na samodzielne uzupełniane dat. Wielu producentów umożliwia uprzednie pobranie kilku kartek planera. W ten sposób można przetestować dane rozwiązania. Szczególnie dlatego, że każdy twórca inaczej podchodzi do kwestii planowania oraz realizacji celów.

Układ kalendarza z miejscem na notatki i priorytety na dany dzień czy kartki wypełnione motywującymi cytatami, mapami myśli lub listami zadań – wybór jest naprawdę ogromny. Dotyczy to także kwestii wizualnych, bowiem planer może mienić się kolorami, zaskakiwać minimalistycznym i klasycznym designem czy też ciekawą grą barw oraz wzorów inspirowanych przyrodą lub kulturą.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.