Kalendarze spiralowane

Luty 15, 2017

Jak firma produkująca opony samochodowe oraz motocyklowe stała się twórcą jednego z najbardziej wyczekiwanych projektów w dziedzinie sztuki? Odpowiedzią są kalendarze spiralowane. Ale nie byle jakie.

Początki sukcesu Pirelli sięgają 1964 roku, w którym wydano pierwsze egzemplarze. Zaczynali od rozwiązań dla pracowników, jednak szybko zyskali uznanie na całym świecie, a kalendarz stawał się coraz bardziej prestiżowy. Dzisiaj dostają go tylko wybrani – każdego roku pierwszy egzemplarz otrzymuje królowa Elżbieta II. Rokrocznie Pirellii wspina się na wyżyny i tworzy coraz lepsze fotografie, które zapełniają karty poszczególnych miesięcy. Do realizacji zdjęć zatrudniani są profesjonalni fotografowie, modelki oraz aktorzy. Te kalendarze spiralowane wywołują ogromne zamieszanie, ekscytację, a mnóstwo osób z niecierpliwością czeka, by zobaczyć efekt finalny.

Prestiż czy codzienny gadżet?

Przykład Pirelli pokazuje, że w zależności od podejścia do tworzenia projektów, kalendarze spiralowane mogą stać się świetnym sposobem na promocję, synonimem prestiżu oraz doskonałej sztuki lub zwykłym gadżetem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne planowanie. Nawet wtedy, gdy pełnią głównie praktyczną funkcję mogą zachwycać detalem, pięknem zdjęć oraz wykonaniem. Ten rodzaj kalendarza należy do najbardziej wdzięcznych oraz bardzo dekoracyjnych, bowiem daty umieszczone są na tym samym papierze, co profesjonalne zdjęcia.

Każdy może wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektować wymarzone kalendarze spiralowane 2018, dobierając fotografię, gramaturę oraz kolor spirali czy wielkość. Istnieją niewielkie modele biurkowe, które spełnią rolę poręcznego planera, ale też modele ścienne, które z racji większych gabarytów pozwalają na oznaczenie większej ilości wydarzeń, takich jak spotkania z klientami, urodziny bliskich osób czy długo wyczekiwany pierwszy dzień urlopu. Wszystkie prezentują się elegancko i dobrze sprawdzą się jako ozdoba ściany, prezent dla klientów i współpracowników czy ciekawa pamiątka z wakacji.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.