Kalendarze plakatowe

Luty 20, 2017

W starożytnym Rzymie na początku każdego miesiąca zwoływano obywateli, by wszystkim obwieścić długość bieżącego miesiąca oraz wszelkie dni świąteczne. To właśnie od łacińskiego słowa calendae (pierwszy dzień miesiąca) pochodzi nazwa kalendarz. Dzisiaj nie musimy dokładać takich starań.

Wystarczy, że spojrzymy na ścianę, na biurko czy do aplikacji w telefonie. Kalendarze przeszły dużą ewolucję, zmieniając się wraz z poszczególnymi wiekami – zarówno w sensie matematycznym i astronomicznym, jak i wizualnym. Współczesne modele to małe lub duże dzieła sztuki, ciekawe zdjęcia oraz doskonałe gadżety reklamowe – takie właśnie są kalendarze plakatowe. Łączą w sobie duże zdjęcie doskonałej jakości oraz pola, na których umieszczone są poszczególne miesiące. I to właśnie rola dekoracyjna oraz marketingowa jest tutaj dominująca.

Pomysł na nowoczesny wystrój wnętrza? Praktyczne kalendarze plakatowe

Sztuka plakatu to prężnie rozwijająca się dziedzina kreatywna. Twórcy projektują z myślą o spektaklach, filmach, ale też konferencjach czy wystawach muzealnych. Takie obrazy przyciągają uwagę oraz informują, zachowując wysoki poziom estetyzmu.

Kalendarze plakatowe dodają do tego jeszcze jedną praktyczną funkcję – nie tylko ukazują daty, ale też pozwalają planować oraz dobrze organizować swój czas. Bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, bowiem oferują 2 w 1, a przy okazji nie zajmują miejsca. Można na nich łatwo sprawdzić kiedy są imieniny mamy lub kiedy wypada Wielkanoc lub Tłusty Czwartek, a przy okazji cieszyć oczy doskonałym zdjęciem. Jego projekt może być bardzo indywidualny, robiony na zamówienie na podstawie autorskich fotografii czy dzieł malarskich.

Spersonalizowane kalendarze plakatowe są wprost stworzone do tego, by spełnić rolę marketingową i przez cały rok promować firmę lub produkt w domu czy biurze klienta. Wystarczy je dobrze zaprojektować, oddać do druku, a potem rozdawać swoim odbiorcom. Z pewnością większość z nich skorzysta z darmowego gadżetu i zawiesi go nad biurkiem czy w sypialni.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.