Kalendarze książkowe

Luty 10, 2017

Stanowią nieodłączny element wizerunku businessmana lub businesswoman, dobrze zorganizowanej osoby sukcesu. Wrzucone do torebki czy aktówki kalendarze książkowe wzbudzają zaufanie oraz świadczą o umiejętności zarządzania czasem, dokładności, skrupulatności, a niekiedy też o perfekcjonizmie i profesjonalizmie. Tyle znaczeń przypisanych jest to jednego planera czy terminarza.

Właśnie dlatego każdy, kto chce pracować wydajniej oraz raz na zawsze przestać marnować czas, powinien zaopatrzyć się w taki rodzaj kalendarza. Jest najbardziej poręczny i wygodny. Bez problemu można go zabrać do biura, na spotkanie czy na konferencję. Tym bardziej, że oprócz tradycyjnego układu dat i list zadań, wiele modeli posiada miejsce na adresy, numery telefonów czy przestrzeń na notatki z ciekawych wykładów lub z prezentacji strategii rocznej w firmie.

Artystyczne czy klasyczne? Nietuzinkowe kalendarze książkowe

Kalendarze powinny być wybierane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz naszymi potrzebami. Przy mniejszej ilości obowiązków lepsze będą modele z układem tygodniowym, gdy jednak lubimy skupiać się na szczegółach i dokładnie planować każdy dzień, to niezawodny będzie podział na konkretne dni na każdej kartce.

O charakterze takiego poręcznego planera świadczy też jego okładka oraz design papieru. Najbardziej klasyczne są oprawy soft lub skórzane, które pomogą zbudować wizerunek profesjonalisty. Bardziej artystyczną i kreatywną alternatywą są kalendarze książkowe metalizowane z lekko wypukłymi tłoczeniami. Najczęściej są inspirowane wzorami orientalnymi, jednak wybór jest naprawdę ogromny.

Podobne do nich są terminarze reliefowe, wykonane ze skóropodobnej okleiny, która wyglądem przypomina płaskorzeźbę. Bardziej swobodną odmianą okładek są te z barwnymi motywami inspirowanymi kulturą popularną lub otaczającym światem. Kartki mogą być stylizowane na retro, białe lub perfumowane. Wszystko po to, by każdy wybrał model, który najlepiej spełnia jego oczekiwania i pomaga mu sprawnie zarządzać swoim czasem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.