Kalendarze do domu i biura

Wrzesień 6, 2017

Aby móc dokładnie planować najbliższe działania, zawsze niezbędny jest kalendarz, który wskaże kiedy będą dni robocze, kiedy weekendy, a kiedy wreszcie dni wolne i święta.

Rodzaje kalendarzy

 

Obecnie, wybór jest naprawdę szeroki – wszystko zależy od potrzeb i indywidualnych preferencji. Czy ma być to kalendarz domowy, czy może kalendarz firmowy? W obu tych miejscach czas planuje się bowiem trochę inaczej.

Najmniejszy to kalendarz listkowy, który można bez problemu włożyć do portfela. Trochę większy jest kalendarz stawiany na biurko (z rozkładem miesięcznym albo tygodniowym). Jest on idealny na przykład do wpisywania najbliższych spotkań i wizyt.

Kolejny rodzaj to kalendarz plakatowy, który stanowi ozdobę korytarzy czy gabinetów. Najczęściej znajduje się na nim rozpiska wszystkich dwunastu miesięcy jednocześnie. Najczęściej wydrukowany jest na grubszym i śliskim papierze, co zapewnia mu trwałość i elegancki wygląd.

Kolejna opcja to fotokalendarz, inaczej nazywany kalendarzem wieloplanszowym. Tutaj każdy miesiąc opatrzony jest inną, kolorową grafiką, a pod nią znajduje się kalendarium.

Nadal najczęściej wybieraną opcją są jednak kalendarze jednodzielne i trójdzielne. Są one wygodne, mają dużą i wyraźną rozpiskę miesięczną i „okienko” na zaznaczenie konkretnego dnia. Kartki z miesiącami umieszczone są na sztywnych pleckach, a po zakończeniu danego okresu, kartkę można bez problemu oderwać. Na górze kalendarza znajduje się miejsce na grafikę, czy hasło reklamowe.

 

Zamawianie kalendarzy

 

Obecnie firmy, które zlecają drukarniom wykonywanie kalendarzy są obsługiwane kompleksowo. To znaczy nie muszą wybierać narzuconego im kalendarza, ale mogą go dowolnie spersonalizować – dodając własne zdjęcia, logo firmy oraz dane kontaktowe. Wszystkie projekty jakie mają znaleźć się na wybieranych kalendarzach, mogą być dowolnie stworzone przez klienta. Coraz częściej kwestię formalności załatwia się wyłącznie drogą elektroniczną, co jeszcze bardziej usprawnia cały proces zamówienia i pozwala na oszczędność czasu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.