Kalendarz ze świętami

Marzec 2, 2017

Tak łatwo zapomnieć o Dniu Matki, Andrzejkach czy o Tłustym Czwartku. Kolejne miesiące lecą jak szalone i bardzo często uświadamiamy sobie, że tydzień temu powinniśmy odwiedzić bliską osobę czy kupić jej prezent imieninowy. Na szczęście kalendarz ze świętami pozwala się w tym wszystkim rozeznać oraz dobrze rozplanować swój czas.

W widoczny sposób są w nim zaznaczone wszelkie dni wolne, małe i duże święta oraz imiona osób, które są patronami danego dnia. Czasami są to bardzo tradycyjne imiona, takie jak Radomyśl czy Kunygunda. We współczesnych kalendarzach ze świętami nie brakuje jednak nowoczesnych, a także zagranicznych odpowiedników. Wszystkie te elementy oferują producenci. Jednak nie znają dat urodzin bliskich nam osób czy momentu wycieczki służbowej, dlatego warto zaznaczyć te sytuacje w kalendarzu już na początku roku, by potem uniknąć wpadek czy niemiłych spotkań.

Nietypowe święta każdego dnia

Obok tradycyjnego kalendarza ze świętami równie popularne są te, w których widnieją nietypowe uroczystości, dziwne rocznice czy obchody. Uwielbiają z nich korzystać administratorzy stron na portalach social media. Wszak miło jest wiedzieć, że 15 lutego, tuż po Walentynkach, ma miejsce Dzień Singla, 1 marca to Dzień Piegów, a także Dzień Puszystych, z kolei 5 kwietnia powinnyśmy być szczególnie uważni na drodze, bowiem jest to Dzień Grzeczności Za Kierownicą. Praktycznie w każdym miesiącu jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt innych okazji do świętowania. Istnieją też kalendarze tematyczne, w których zaznaczone są dni ważne dla wyznawców tej czy innej religii. W ten sposób żaden tydzień nie jest nudny.

Kalendarz ze świętami w służbie dobrych nawyków

Dobrze jest sprawdzać kalendarz ze świętami każdego dnia rano, przed wyjściem do pracy czy na uczelnię. Jeśli wyrobimy w sobie ten nawyk, to będziemy pewni, że nigdy nie umkną nam uroczystości czy urodziny lub imieniny bliskich osób. Pozwoli to też oszczędzić czas oraz lepiej planować każdą chwilę, po to, by czuć się mniej zestresowanym i lepiej zorganizowanym.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.