Kalendarz kieszonkowy

Marzec 6, 2017

Wielkie umysły oraz ludzie sukcesu nie istnieją bez kalendarzy czy notatników. Pomysł na nową książkę, piosenkę czy rozwój firmy może przyjść całkowicie niespodziewanie – podczas spaceru z psem, obiadu w restauracji czy podróży pociągiem. Kiedyś i dzisiaj – słynni pisarze zawsze noszą ze sobą kalendarz kieszonkowy, najczęściej taki, w którym obok zapisków na poszczególne dni, znajduje się też przestrzeń na zapis swobodnie płynących myśli.

Mark Twain eksperymentował w ten sposób z nazwiskami postaci do swoich powieści, a Charlotte Brontë spisywała swoje doświadczenia z angielskich szkół. Niekiedy kilkadziesiąt kartek papieru, które można zabrać ze sobą wszędzie, to podstawa do realizacji genialnych pomysłów, czy to w sztuce czy w biznesie. Jednak kalendarz niewielkich rozmiarów jest też idealny na spotkaniach biznesowych, bowiem jest lekki, swobodnie mieści się w każdej torebce czy aktówce, a do tego ładnie się prezentuje. Może spełniać rolę jedynie chwilowego notatnika, tak by potem przenieść wszelkie ważne informacje do dużego, biurowego organizera.

Planowanie i inspiracja, czyli nowoczesny kalendarz kieszonkowy

Kalendarz już od dawna nie służy tylko do organizacji planu dnia czy zapisywania spotkań i ważnych wydarzeń. W różnych wydawnictwach coraz większą rolę zaczynają odgrywać wszelkie wstawki o randze ciekawostki czy o motywującym działaniu. Są to zarówno cytaty ludzi sukcesu, jak i informacje o tym, że danego dnia odbył się pierwszy lot braci Wright, Wisława Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla czy Edison wynalazł żarówkę.

Kalendarze kieszonkowe powinny być lekkie i kompaktowe, dlatego często ogranicza się w nich przestrzeń i tworzy układ tygodniowy, który mieści się na jednej lub dwóch stronach. Jest to świetne rozwiązanie na wszelkie wyjazdy służbowe czy wypady na miasto – po całym dniu możemy dosłownie czuć każdy kilogram ciężaru torebki czy aktówki. Życie z kalendarzem kieszonkowym jest łatwiejsze i lepiej zorganizowane. A oszczędzony czas i skarbnica pomysłów tylko to potwierdzają.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.